Сторінки

ЗНО

Готуємося до зовнішнього незалежного оцінювання

    Зовнішнє незалежне оцінювання - процес визначення рівня навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів установами, що є незалежними від загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. В Україні з метою здійснення ЗНО був створений Український центр оцінювання якості освіти та 8 регіональних центрів.
     Запровадження ЗНО відбувається з метою забезпечення конституційних прав громадян на рівний доступ до якості освіти, утвердження справедливості в державі, сприяння інтеграції України в Європейський освітній простір. Запропоновані зміни в освітній галузі в країні відбуваються з метою визначення об'єктивного рівня навчальних досягнень учнів, здійснення перевірки відповідності знань, умінь, навичок випускників ЗНЗ вимогам навчальних програм середніх навчальних закладів, оцінки ступеня підготовленості учнів до подальшого навчання у вищих навчальних закладах.
      Зовнішнє незалежне оцінювання є:
- зовнішнім, оскільки процедура відбувається на базі спеціально підготовлених пунктів тестування і виключає можливість оцінювання навчальних досягнень учнів у своєму навчальному закладі;
- незалежним, бо здійснюється організацією, яка не залежить і не підпорядкована ЗНЗ і ВНЗ, хоч тісно співпрацює з ними;
- об'єктивним, оскільки ставить однакові вимоги та забезпечує рівні умови всім учасникам ЗНО в Україні;
- прозорим, бо забезпечує можливість спостереження з боку громадськості за дотриманням усієї процедури.
      У практиці ЗНО з різних предметів використовують наступні форми тестових завдань:
  • завдання закритої форми, з варіантами відповідей на вибір:
- з однією правильною відповіддю;
- з кількома правильними відповідями;
- завдання на встановлення відповідності (логічні пари);
- завдання на встановлення правильної хронологічної чи логічної послідовності;
  • завдання відкритої форми:
- з короткою відповіддю;
- з розгорнутою відповіддю.
        

Поради учням у підготовці до ЗНО:

  • ознайомтеся з офіційними нормативними документами та матеріалами, що описують процедуру тестування з біології;
  • доберіть навчальну літературу для підготовки до ЗНО: "Зовнішнє оцінювання з біології. Інформаційні матеріали", шкільні підручники, посібники, довідники та словники, збірки тестових завдань з біології, розв'язники задач. Раджу користуватися, тільки тими виданнями, що рекомендовані МОН України, Інститутом педагогіки АПН України, Українським центром оцінювання якості освіти;
  • визначте мету свого навчання;
  • вчіться працювати самостійно;
  • повторюйте навчальний матеріал, систематизуйте його, робіть необхідні записи та періодично виконуйте тести;
  • візьміть участь у пробному тестуванні;
  • цікавтеся матеріалами тестування на сайті Українського центру оцінювання якості освіти за адресою: http://testportal.gov.ua/

Практичні рекомендації щодо відповідей на тестові завдання з біології 

                      Які типові помилки допускають учні? Перш за все - це відповідь не на всі завдання. Запам'ятайте, потрібно давати відповіді навіть на питання, відповіді на які невідома. 
                      Ще одна причина помилок - неуважне прочитання питання, на яке дані варіанти відповідей. Будьте уважні, коли читаєте питання.
                        Крім цього, часто учні можуть давати правильну відповідь на одне питання в тому випадку, коли там є кілька відповідей (наприклад, під час встановлення відповідності термінів і понять), або наводити кілька правильних відповідей у випадку, коли є лише одна (у завданнях з вибором одного варіанта відповіді).
                    Як відповідати на тестові завдання? Зазвичай відповіді на тестові питання особливих труднощів не викликають. Або учень знає правильну відповідь і тоді він відмічає її, або не знає і тоді не відмічає або відмічає навмання. Але навіть у цьому випадку є маленькі нюанси. Наприклад, правильним буде давати відповіді на всі питання, навіть на ті, відповіді на які учень не знає. Це пов’язано з тим, що кількість відповідей обмежена й існує не така вже й мала вірогідність випадково відмітити правильну відповідь. Так, якщо відповідей на кожне з питань по чотири, а питань усього двадцять, то, відповідаючи навмання, можна отримати в середньому п’ять вірних відповідей (25%).
                    Слід відзначити, що досить часто на тестові питання легше відповідати, використовуючи метод виключення, тобто відкидаючи варіанти, що є безумовно невірними. Часто після відкидання подібних неправильних відповідей залишається лише одна – вона і є вірною.
                    Відповіді на тести зі встановленням відповідності між поняттями або термінами або розташуванням наведених варіантів у певному порядку потребують у  першу чергу логічного мислення. Всі вони містять достатньо інформації для правильної відповіді, й основна проблема полягає в тому, щоб цю потрібну інформацію в них знайти. Найкращим способом підготовки до відповіді на такі питання є практичне розв’язання якомога більшої кількості подібних завдань. Саме такий спосіб розвитку логіки мислення, як показує практика, є найкращим. Крім того, у розв’язанні задач такого типу, як і для тестів з вибором одного вірного варіанта відповіді, непогано зарекомендував себе метод виключення неправильних відповідей.
                     І ще одна порада - під час відповіді на тестові питання обов'язково потрібно контролювати час власних відповідей. У нормі для відповіді на одне питання з вибором одного варіанта відповіді потрібно 0,5 хвилини. Для деяких питань цього цілком досить, але деякі потребують більшого часу. У цьому випадку їх краще пропустити і відповідати на них у кінці, бо занадто довгі роздуми можуть призвести до того, що ви не встигнете дати відповіді на всі питання.
                       Контролюйте себе та свої емоції. Я впевнена, що ви впораєтеся.

Напередодні ЗНО 

- Багато хто вважає: для того щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останньої перед цим ночі. Це непарвильно. Ти вже втомився, і не потрібно себе перевтомлювати. З вечора перестань готуватися, прийми душ, погуляй. Виспись, щоб прокинутися з відчуттям "бойового" настрою. Адже іспит - це своєрідна боротьба, у якій потрібно показати свої можливсоті й здібності.
- У пункт здачі іспиту слід з'явитися без запізнення, краще за півгодини до початку тестування. При собі потрібно мати запрошення, паспорт і кілька (про запас) капілярних або гелевих ручок з чорним чорнилом.
- Якщо в школі холодно, не забудь тепло одягнутися, адже ти будеш сидіти на іспиті 3 години.
- На початку тестування вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами писати, як вказати номер зошита тощо). Будь уважний! Від того, як уважно дотримуватимеш правил, залежить правильність відповіді.
- Виправлення у бланку відповідей украй небажані. Якщо все-таки виправлення неминучі, то пам'ятай, що їх можна робити тільки в завданнях типу А, використовуючи резервні поля.
- У процедурі заповнення дланків можливі деякі зміни, про які обов'язково проінформують.
- Під час отримання результатів тестування маєш право ознайомитися з перевіреною роботою і, якщо не згоден з оцінкою, можеш подати апеляцію в апеляційну комісію.



Підготовка до ЗНО


    Посилання на тести





    Завдання ЗНО



Bio 2017 from natalibio        













Немає коментарів:

Дописати коментар